Afghani 1 Automatic

Sensi Seeds
Ocena 

Afghani #1 Automatic Feminised

Ilość Nasion
37,00 zł
Brutto
Ilość

 

 

 

Opis
Ulubiona odmiana miłośników indiki preferujących samodzielnie kwitnące rośliny o ciężkich i lepkich pąkach. Nasza nowa wersja klasycznej Afghani #1 to feminizowane i samodzielnie kwitnące nasiona, jeszcze łatwiejsze w uprawie w małych pomieszczeniach zamkniętych i dla początkujących. Nasiona Afghani #1 Automatic nie zawiodą ani nowicjusza, ani eksperta. 

Nasiona konopi Afghani #1 Automatic zostały stworzone na bazie najlepszych macierzystych okazów z rodzaju Indica z naszej kolekcji specjalnych odmian afgańskich. Najlepsze rośliny haszyszowe w kolekcji Sensi Seeds stały się podstawą do wyhodowania samodzielnie kwitnącego i feminizowanego szczepu nasion, z których hodowcy za każdym razem uzyskują podręcznikowe egzemplarze z cechami typowymi dla genotypu „Afghanica”. 

Z nasion tych wyrosną wytrzymałe rośliny średnich rozmiarów o grubych bocznych gałęziach i ciemnozielonych liściach o dużym zagęszczeniu. Wysokość rośliny podczas kwitnienia odpowiada rozmiarom typowej indiki, co oznacza, że kwitnąca roślina będzie mniej więcej dwa razy wyższa niż dotychczas. 

Ta cecha samodzielnego kwitnienia Afghani #1 Automatic powoduje, że rośliny te wchodzą w okres kwitnienia po 5–7 tygodniach wegetacji. Okres kwitnienia tej wydajnej i wysokoplennej indiki kończy się szybko, a roślina okrywa się zwartymi węzłami pąków. Pąki osiągną pełną dojrzałość po kolejnych 7–9 tygodniach kwitnienia, dzięki czemu czas potrzebny na uprawę tej odmiany od sadzonki do zbiorów to zaledwie 12 tygodni! 

Rośliny wyhodowane z nasion Afghani #1 Automatic zazwyczaj dają najlepszy plon z pojedynczej łodygi i nieprzycinanych gałęzi. Z uwagi na właściwości samodzielnego kwitnienia w przypadku roślin odmiany Afghani #1 Automatic nie powinno się stosować toppingu, gdyż użycie tej techniki nie zwiększy gęstości ich gałęzi ani pąków. Nawet w zamkniętych pomieszczeniach, z regulowanymi cyklami oświetlenia, u samodzielnie kwitnących konopi nie da się wydłużyć okresu wegetacji, który by pozwolił na regenerację rośliny po przycinaniu. Odmiana Afghani #1 zaczyna kwitnienie w zaplanowanym okresie, na który nie ma wpływu liczba godzin naświetlania. 

W momencie gdy Afghani #1 wchodzi w okres samodzielnego kwitnienia, twarde owalne kielichy zaczynają tworzyć skupiska na każdym węźle, pokrywając szczyt łodygi i gałęzie długimi białymi słupkami. Te kielichy zwiększają swoją liczbę i pęcznieją do uzyskania średnich rozmiarów i są tak samo gęste, gdy zmieniają się w twarde pąki. Pąki te są wplecione w większe skupiska kwiatów, a zanim większość słupków zmieni swoją barwę z białej na pomarańczową, na szczycie głównej łodygi powinien się utworzyć pojedynczy pąk szczytowy z połyskującymi gruczołami żywicznymi. 

Mimo że Cannabis indica wzięły swoją nazwę od Indii, najbardziej idealne egzemplarze zwartej i mocnej odmiany z rodziny Indica pochodzą z Afganistanu. Rozległy subkontynent indyjski jest w rzeczywistości rodzimym obszarem występowania wszystkich odmian konopi. Krótki okres wzrostu typowy dla genotypu Indica to wynik procesu dostosowywania się konopi do zmiennych i skrajnych warunków panujących na dużych wysokościach. 

Podobne warunki panują w rejonie gór Hindukusz w Afganistanie, gdzie tak jak w Indiach kultywuje się starożytną tradycję uprawy konopi i haszyszu. Przez niezliczone pokolenia afgańska odmiana indiki była selektywnie uprawiana w kierunku dużej wydajności, wysokich plonów i produkcji żywicy. W rezultacie powstała bogata pula genowa odmiany Indica, dzięki której rośliny te mają odrębny wygląd i występują w dziesiątkach, jeśli nie setkach, lokalnych wersji. 

Pąki Afghani #1 Automatic mają dużą masę i intensywny aromat. Daje ona relaksujący i bardzo mocny efekt typowy dla indiki. Dzięki gęstości i masie typowej dla tego szczepu nawet mniejsze skupiska kwiatów w dolnych partiach rośliny dają zadowalający plon. Dzieje się tak, gdyż pąki Afghani #1 Automatic po zbiorach pozostają nadal ciężkie, zachowując sporą cześć swojej masy po wysuszeniu. Duże pąki szczytowe prawie nie zmieniają wielkości, nie licząc słabo widocznego kurczenia się podczas procesu suszenia. Przyglądając się bliżej suszonym pąkom Afghani #1 Automatic, można wyraźnie zobaczyć, dlaczego afgańskie rośliny, od których pochodzi ten szczep, znane są jako rośliny haszyszowe. Gruba warstwa meszku bogatego w kannabinoidy w całości pokrywa dojrzałe skupiska kwiatów i wyrastające z nich pojedyncze „lancetowate” liście. Te lepkie gruczoły żywiczne to surowiec, z którego wyrabia się wszystkie rodzaje haszyszu. 

Podczas pielęgnowania rośliny nożyczki i palce zawsze pokrywają się ciemnym osadem lepkiego meszku, co kojarzy się z techniką zbierania świeżego indyjskiego haszyszu „charas”. Po odpowiednim wysuszeniu i utwardzeniu pąków Afghani #1 Automatic, lekkie ich naciśnięcie powoduje wysyp niedużej ilości żółto-brązowego proszku. Są to gruczoły żywiczne w swojej suchej postaci, zbierane w przypadku przesiewanego haszyszu z Afganistanu i Maroka. 

Bogaty, pikantny aromat surowej żywicy z konopi jest silną nutą zapachową typową dla Afghani #1 Automatic. Towarzyszą mu słodkie, ziemiste i podobne do kadzidła zapachy, charakterystyczne dla afgańskiej indiki. 

Pąki wytwarzane przez Afghani #1 Automatic dają oczywiście ekstremalnie mocny efekt indiki — długotrwały, zmysłowy i działający głównie na ciało. Ta odmiana wpływa bardzo stymulująco na apetyt i pomaga w rozluźnieniu i zasypianiu. Niedoświadczeni użytkownicy mogą uznać efekt działania większych dawek Afghani #1 Automatic za usypiający, ale znawcy indiki powinni cieszyć się tym efektem w całej rozciągłości bez wpadania w stan ospałości. 

Jeśli znasz prawdziwą afgańską indikę, to wiesz, dlaczego ta odmiana jest podstawą współczesnej hodowli konopi. Odmiany znane ze zwartego wzrostu, gęstych skupisk kwiatów i wyjątkowo wysokiej produkcji żywicy prawie zawsze posiadają geny afgańskich roślin haszyszowych. Niezależnie od doświadczenia, jeśli uprawiasz konopie w zamkniętym pomieszczeniu i szukasz samodzielnie kwitnącej, aromatycznej indiki dającej obfite plony, zamów nasiona Afghani #1 Automatic już teraz!
Szczegóły produktu
10 Przedmioty

Opis

Genetyka
Indica 85%
Rodzaj
Afghani #1 x Ruderalis
Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz swoją opinię

Afghani 1 Automatic

Afghani 1 Automatic

Afghani #1 Automatic Feminised

Napisz swoją opinię
8 innych produktów w tej samej kategorii: